joc petrosani 14.10.2017

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

joc petrosani 14.10.2017

Mesaj Scris de daktari la data de Dum 15 Oct 2017 - 8:35

astept feedback despre joc
mie unul mi-a placut. scenariul si terenul au fost ok.
din pacate bondi s-a accidentat la genunchi chiar la inceputul jocului si nu a mai putut continua. ceea ce demonstreaza ca la jocuri e util sa purtam genunchiere si chiar cotiere.

echipa adversa - 15 oameni- a fost pe aparare , cu vantul de partea lor(batea spre noi). efectiv complet pana la terminarea primei parti a jocului
echipa noastra -15 oameni - din care dupa 3 ore de joc am ramas 9 , vantul impotriva noastra. sniperul nu a putut face nimic,nu avea cum.
pentru noi a fost foarte greu , avand in vedere ca din cei 6 de la petrosani , care erau cu noi in echipa , doar 2-3 au avut ceva experienta. plus ca trebuia sa inaintam si in teren deschis.
prezenta:
daktari , andi , andrei , bondi , gabi , prody , scorpion , ovimatrix , george
daktari

Data de inscriere : 28/01/2014
Varsta : 48
Localizare : deva

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Re: joc petrosani 14.10.2017

Mesaj Scris de scorpionu la data de Dum 15 Oct 2017 - 11:45

Ma bucur ca avem colegi noi in club, ceea ce este un lucru bun, dar consider ca daca tot vine vremea urâta este necesar o pregătire de baza in ale airsoftului si a lucrului in echipa pe terenul de airsoft. Am observat ca este nevoie de pregătire inclusiv comunicarea pe stație, deplasare, binom si mai ales viziunea jocului in ansamblu, fiecare trebuie sa stie sa ieie o decizie si sa continui jocul chiar daca team-liderul este lovit sau nu este langa el.
Toti am inceput la un moment dat si fiecare am învățat de la cei cu experiența.
Un joc frumos, IMPORTANT alte cluburi inca ne vad foarte buni si ne incearca in misiuni grele, ca urmare nu trebuie sa lăsam garda jos si trebuie sa refacem acea echipa dura si agresiva care curată tot Smile
Oricum la Petroșani au vrut sa își ia revanșa pentru jocurile pierdute de la Deva si hateg. Terenul i-a ajutat enorm, daca eram noi pe aparate 9 oameni puteau sa vine ei 30 Smile))
Bravo echipa !
scorpionu

Data de inscriere : 17/02/2014

Sus In jos

Mesaj Scris de prody-andrei la data de Dum 15 Oct 2017 - 16:54

Pentru mine ca prima iesire de genu a fost foarte ok, terenul destul de greu(am invatat movilele alea d p flacul stang pe de rost). A fost si primul contact cu statia pentru mine fara sa stiu nimic despre ea(cum se comunica etc), mi-au mai explicat baietii azi(duminica), oricum ma tin d voi si va mai intreb una alta. Eu personal mai am multe de invatat, prin cat mai multe jocuri de genu, propun sa facem si noi la jocurile de duminica diferite scenarii(steag, eliberare ostatic, plantare-dezamorsare bomba etc). Deasemenea sunt de acord cu ce a zis si scorpionu la partea cu pregatirea pt. statie,deplasere, munca in echipa etc. Zi faina, pace!
prody-andrei

Data de inscriere : 19/07/2017
Varsta : 26
Localizare : Deva

Sus In jos

Mesaj Scris de floto13 la data de Lun 16 Oct 2017 - 11:39

Hop-up Prody: grija la hop-up Laughing
floto13

Data de inscriere : 29/01/2014
Varsta : 46