op argus - santana arad

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

op argus - santana arad

Mesaj Scris de daktari la data de Dum 17 Sept 2017 - 10:03

LARP - live action role playing
-adica , tradus mai liber : actiune in direct dupa un scenariu stabilit .actiunea decurge liber , dar "actorii" respecta un scenariu
-exista 2 sau mai multe factiuni care interactioneaza, exista un teritoriu delimitat , exista misiuni precise , exista "actori - jucatori" , exista recuzita pentru acesti "actori" , exista recuzita pentru scenariu. de obicei scenariile sint adaptate dupa situatii reale care exista sau au existat. la acest tip de joc , exista posibilitatea sa nu tragi nici macar un foc , depinde de misiunea pe care o primesti.
-scenariul si misiunile , la acest tip de joc , trebuie respectate in totalitate. adica , nu e ca la un joc mil-sim unde cam faci ce vrei. daca ai misiunea sa pazesti baza 2 ore asta trebuie sa faci. nu exista - m-am plictisit , ca nu vine nimeni pe aici de o ora , ia sa ma iau sa merg eu sa fac actiune , sa le arat cum se trage si cum se joaca ! daca esti acest tip de jucator - nu ai ce cauta la LARP. nu e pentru tine.
acest tip de joc se face in ungaria anual - bomb patrol , dar la scara mare adica 300-400 jucatori impartiti in 5-6 factiuni

acum , legat de jocul de la santana , mie personal mi-a placut. am mai participat la cateva jocuri tip LARP , dar acesta a fost cel mai frumos de pana acum - din categoria LARP
scenariu clar , harta clara , misiuni clare , briefing foarte la obiect . din ce stiu nu au fost incidente pe teren
imi pare rau ca nu ati venit mai multi , sa experimentati un altfel de joc. asta a fost intentia mea cand am postat anuntul , dupa ce am vorbit cu organizatorul
din punctul meu de vedere , echipa care a participat , a jucat bine-comunicare,deplasare,acoperire,indeplinire misiuni.
echipa a fost: daktari,adita,dorian,scorpion,crina,susu,gabi(neander),alina,bondi
pentru gabi a fost prima iesire la un joc intercluburi. a fost ok , mai are cate ceva de invatat la tactica
fetele , au jucat cot-la-cot cu noi , alina asumandu-si si rolul de medic al echipei - ceea ce nu e usor. cine a fost medic stie acest lucru

as dori ca cei care ati participat la joc , sa scrieti aici parerile voastre
daktari

Data de inscriere : 28/01/2014
Varsta : 48
Localizare : deva

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Re: op argus - santana arad

Mesaj Scris de dorian la data de Dum 17 Sept 2017 - 11:16

Subscriu si eu la cele spuse de Daktari, un joc foarte bine organizat, cu scenariu clar, misiuni bine gandite. Echipa de la DAC s-a miscat bine in teren, comunicarea a fost foarte buna, iar misiunile au fost abordate cred eu forte bine.
dorian

Data de inscriere : 15/02/2014
Varsta : 40
Localizare : Deva

Sus In jos

Mesaj Scris de scorpionu la data de Dum 17 Sept 2017 - 12:39

Deși a inceput foarte foarte greu, pana la urma sa dovedit a fi un joc frumos bine organizat, mai putin punctualitatea !!!!! Pt mine conteaza si nu cred ca a fost Ok sa stam 40-50 de oameni pana ce mai vin 5 întârziați.
Exact cum discutam cu Alex un joc de duminica cu alti colegi de airsoft si pe un teren necunoscut, poate sa fie un antrenament foarte bun de echipa. Mie unul mi-a placut si sper sa mai repetam, acest gen de antrenament " am jucat ca si echipa, am îndeplinit misiunile, am comunicat, ne-am susținut si ne-am si distrat !
scorpionu

Data de inscriere : 17/02/2014

Sus In jos

Mesaj Scris de adita la data de Dum 17 Sept 2017 - 14:27

A fost foarte bine organizat din punct de vedere tactic!.
Despre organizare cred că trebuie să facem și noi unul dar nu cu afgani ci cu sirbi.
Că și echipa a fost foarte bine! Se vede că am fost doar noi și am știut ce trebuie să facem. Comunicarea foarte buna. Cei noi mai au de muncit în echipă!.
adita

Data de inscriere : 30/01/2014
Varsta : 38

Sus In jos

Mesaj Scris de neander la data de Dum 17 Sept 2017 - 21:56

Fiind primul event la care particip, pot să spun că a fost , pentru mine, o revelație cât de frumos și captivant poate fi jocul de Airsoft.
Din punctul de vedere al unui începător, daca lasi acasă bagajul cu stres si probleme, îți dai frâu liber imaginației, intr-adevăr te poti bucura de un joc captivant dar si relaxant in același timp. Și cred că ăsta ar trebui să fie target-ul unui astfel de eveniment.
Pana la urmă am îndeplinit toate misiunile cu succes, cu tot cu micile greșeli, chiar și a celor mai experimentați dintre noi. Smile
Have fun, keep on LARPing !!!
Sper să mai am ocazia să particip la cât mai multe evenimente de genul acesta!!!!

neander

Data de inscriere : 22/05/2017

Sus In jos

Mesaj Scris de floto13 la data de Lun 18 Sept 2017 - 9:18

Felicitari fete si baieti !

Propunere, apropo de punctualitate la DAC: daca jocul incepe la 10.00 la caprioara sau la Cladire, trebuie sa fii prezent la 9.30 si jocul incepe la 10.00 nu la 10.30 - 11.00. Daca nu ajungi la 9.30 atunci nu te obosi sa mai vii pentru ca doar bei cafeaua cu noi, daca ai, si pleci acasa.
floto13

Data de inscriere : 29/01/2014
Varsta : 46

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum: