cerber 47 drobeta

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

cerber 47 drobeta

Mesaj Scris de daktari la data de Dum 26 Mar 2017 - 10:13

personal sint multumit de jocul facut de DAC. in cele mai multe locuri DAC Deva si-a facut treaba. s-a comunicat f bine.
inca mai avem de invatat unele lucruri , dar cred ca si voi ati vazut .
o remarca facuta de sensei , privitoare la jocul celor in negru (DTS - organizatorii) . daca le-a picat T L ceilalti nu prea au mai stiut ce sa faca...
as vrea ca , fiecare dintre noi , sa fie capabil sa conduca echipa , daca T L pica.

astept si de la voi pareri despre jocul DAC si despre jocul celorlalti (de la alte cluburi) pe langa care ati mai jucat
daktari

Data de inscriere : 28/01/2014
Varsta : 48
Localizare : deva

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Re: cerber 47 drobeta

Mesaj Scris de sensei la data de Dum 26 Mar 2017 - 10:33

parerile despre DAC au fost pozitive.
Cluj United buni de trimis in misiuni dar dezorganizati, se pare ca doar la patrule fac echipa.
Petrosani, daca le spui ce sa faca exact o fac. altfel nu prea organizati.
Ludus, se vede jocul de placere. merg, mor, se duc din nou, se mai duc la ceaun-bere-masini, profetul, sile si inca 2 au fost constanti pe joc.
Resita, cam fara vlaga, vorbesc mult si fara rost in radio, dar s-au tinut de misiune.

concluzia:
cine face antrenament se vede in teren. noi, dts
sensei

Data de inscriere : 30/01/2014
Varsta : 52

Sus In jos

Mesaj Scris de george la data de Dum 26 Mar 2017 - 11:47

A fost primul event serios pentru mine. Personal, sunt puțin dezamăgit de caracterul unora de "indestructibili". Cum remarca şi Sensei ieri, a fost nevoie să descarc încărcătoare în unii şi să aud prima dată "aaau!", după care "lovit!". Comunicarea mi-a plăcut şi mie şi, coroborat aspectul acesta cu ceea ce am făcut şi eu în trecut, pot zice că am fost "profi". Am ştiut în fiecare moment unii de ceilalți, am ținut legătura cu TL-ii şi a fost ok. Aşa procedează şi Specialii, în realitate. Viz-a vis de alții, nu prea am ce să zic, fiindcă nu-i cunosc atât de bine. Mi-a plăcut comunicarea, pe terenul de joc cu Luduşul. Sunt băieți faini.
Concluzie: este loc de mai mult antrenament şi coeziune, în ceea ce ne priveşte şi, ar trebui găsită o soluție, la nivel general, în ceea ce-i privește pe "eroi"! Very Happy
Numa' bine! Vă mulțumesc pentru joc! Smile
george

Data de inscriere : 14/11/2016
Varsta : 27
Localizare : Simeria

Sus In jos

Mesaj Scris de claudiu la data de Dum 26 Mar 2017 - 17:02

A fost un joc frumos,locul a fost frumos sa comunicat s au cerut pareri,cu celelalte cluburi ne am inteles bine pe teren,dar am vazut foarte multe cazuri de nemuritori ceea ce face jocul plictisitor si enervant,am lasat de la noi si am plecat.Antrenamentul conteaza f mult dar cand vezi k te chinui sa ajungi cu echipa intr un loc si incerci sa ti faci misiunea,descarci cateva incarcatoare si nu auzi deloc " lovit,mort...." parca nu ti mai vine sa joci.Intrebati pe cei de la Cluj,Ludus Mures....toti o sa zica la fel
claudiu

Data de inscriere : 17/12/2015
Varsta : 35
Localizare : DEVA

Sus In jos

Mesaj Scris de floto13 la data de Dum 26 Mar 2017 - 19:15

Nu am sa vb prea mult, inca nu am voce. Ar fi bine ca nemuritorii sa fie identificati si sa nu fie invitati la jocuri. La echipa noastra s-a vazut ca au ascultat ce s-a vb la antrenamente si au lucrat ca o echipa. Multumim Sensei !
Apropo, daca tot da soarele de saptamina viitoare (sper) echipele DAC pot sa iasa la antrenamente. Faceti antrenament de tras la tinta la diferite distante dupa efort si predati rezulatele anrenorilor.
floto13

Data de inscriere : 29/01/2014
Varsta : 46
Localizare : Deva

Sus In jos

Mesaj Scris de ovimatrix la data de Dum 26 Mar 2017 - 20:13

Ca idee o fost un joc destul de reusit din partea organizatoriilor, cel putin s-a vazut ca si-au dat silinta ca sa faca un joc ca la carte chiar daca vad ca in ultimu momentu terenul a fost schimbat din cauza sigurantei noastre insa cat despre joc confirm si eu cele spuse de Claudiu mai sus. Am fost si am vazut foarte multe (zic foarte multe datorita faptului ca a fost de la 3-4 cazuri in sus cand 1 ar trebui sa fie cel mult si rar) cazuri de nemuritori. La mine unu totul a inceput de la inceputul jocului cand am avansat impreuna cu echipa de la start joc cand am ajuns la vale iar peste vale la drum era un sniper care cobora pe drum, george si andi deja mi-au atras atentia ca ii sniper care coboara. Deja era luat in vizor. Am tras cateva bile dupa el dar datorita deplasarii nu l-am nimerit din prima iar cand a luat pozitie fixa am vazut clar cand una din bile s-a dus direct in el. Distanta fiind undeva la 65m (aproximarea mea). Prim oara am zis ca probabil datorita la ghillie suit nu a simtit bila. Dupa lovitura a stat 2-3 secunde s-a ridicat s-a dat pe spate, am mai dat cateva bile dupa el, cred ca una la m-ai lovit insa de data asta nu mai sunt sigur datorita faptului ca distanta era deja de 75-80m, bila am vazut ca se duce spre el insa nu am vazut clar si momentul impactului insa nici ca ar fi picat in fata lui. Apoi el ma repereaza si le spune celorlalti care veneau pe drum ca "aveti grija au sniper". Iar acesta a fost doar startul inca din primele momente. Apoi am mai avut momente cand tot pe distante mari, zic eu, ca pe mai multi probabil i-am lovit (zic probabil deoarece datorita distantei nu vezi intotdeauna impactul bilei) insa am vazut atunci cand bila cadea in fata lor sau cand disparea dintro data spre ei. Si de asemenea am avut 2 cazuri cand s-a auzit in haina acel "poc" dar nici vorba sa fie urmata de "lovit" sau "mort". Apoi 2 faze iarasi s-a intamplat cand am cucerit baza de la volki si l-am vazut pe unu dupa copac (tot asa undeva pe la 65m) si mai aveam un coleg in dreapta mea si am dat dupa el, am vazut momentu impactului (daca nu ma insel asta a fost si unu din momentul acel cand s-a auzit in haina "poc") dar nimic...iar eu cu voce tare cica "in gandul meu" am zis: tu vorbesti serios ? apoi am dat a 2-a bila si abea atunci a recunoscut hit-ul. Ca sa nu mai zic ca colegu din dreapta a inceput sa rada cand a auzit faza mea cu "tu vorbesti serios ?". Imediat dupa aceasta faza nu trec 3-4 minute, un inamic flancheaza prin stanga, se apropie de baza si cred ca aveam 5-6 oameni acolo, inamicu deja era undeva la 20-25m de baza si la 35-40 de mine. Se apuca cei din baza sa deie dupa el si dupa ce vre-o 4 oameni care dadeau dupa el il scoate pe unu de al nostru si acesta cand l-a scos deja nu s-a mai putut abtine si i-a spus: prietene, tragem 4 dupa tine la 20 de m si tu nici macar nu ai bunu simt sa zici "lovit" ? (asta sa nu uitam ca in scenariu in care el schimba copacii, nu ca statea pe loc si se ascundea dupa copac cand toti 4 trageau). Iar inamicu vine cu replica geniala: dar nu m-ati lovit, vi se pare voua pentru ca e "iluzie optica" Laughing. Deci la faza asta ne-a spart pe toti. Ok, inteleg la mine la sniper, dai la 75m+ iar la umbra in padure ai toate sansele sa crezi ca lovesti inamicu (cum am zis si eu in cazul meu de sus ca cred ca l-am lovit dar nu eram sigur ca putea sa se intample orice cu bila si sa nu o vezi si sa crezi ca l-ai lovit) dar la 20 de m ? undeva deja intra in medu tipului care nu avea voie sub 15m sa traga cu replica respectiva. Eu cred ca la 20 de m nu se mai pune problema de asa ceva mai ales cand 4 trag dupa tine. Adica na....sanse de a nu fi lovit nu zic ca nu exista, dar chiar asa sa fi facut el parte din acel procent de (eu stiu) 5% sanse sa nu fie lovit ?
Apoi desigur, am auzit de la ceilalti colegi din alte cluburi ca se plang de nemuritori ( ca initial la inceput am zis, hai na...poate am avut eu ghinion si s-a intamplat la mine un caz sau doua, daaaa de unde...), am raportat si la adita lucru acesta (spre norocul lui din cate am inteles la el toti au recunoscut), am auzit si de la george, apoi Andi daca nu ma insel, Claudiu, i-am zis si lu Alex apoi el a zis sa ii ignor. Desigur, acest lucru am facut-o de la bun inceput ca altfel probabil nici n-as mai fi continuat. Apoi faza semi-amuzanta (care mi s-a parut mie) a fost ca dupa ce i-am raportat lu Alex de faza asta, eu eram pe aparare in baza cu Huha si Jack si Alex cu cativa au plecat in ceva misiune si numa il auzeam pe Alex cum ii dadea in statie lu Claudiu (daca nu ma insel) sa steie pe loc sa se uite ca are impresia ca "aia de acolo" nu recunosc ca ii loveste Laughing.
Apoi stand pe aparare un caz, dar care s-a rezolvat foarte repede, s-a intamplat chiar la cativa m de mine la unu de la noi care iara i-a zis inamicului ca a descarcat un incarcator in el si ala nu recunostea iar inamicul si-a cerut scuze doar ca nu a simtit nimica si daca ii vina lui ii pare rau, a venit a dat noroc cu colegu nostru si problema s-a rezolvat rapid.
Asa ca una peste alta....jocu putea sa fie unu chiar mai interesant si intens insa cum zice si claudiu sau alex, poti sa ii ignori tu cat vrei, hai sa fie 1 caz 2 ratacit pe ici pe colo dar cand toti sau foarte multi de plang de acelasi lucru, unde mai e distractia jocului ? Adica tu te chinui te antrenezi, tragi la tinta, in unele situatii vezi clar ca l-ai lovit, nu te duci sa faci pe desteptul ca tu l-ai lovit si el nu declara, te loveste, te intorci si pleci dar atunci...unde mai e distractia ? Nu joc de foarte mult timp airsoft dar pt mine pot sa declar ca acesta a fost jocul cu cei mai multi nemuritori evăr. Daca pana si Alex, Claudiu, Sensei + celelalte cluburi confirma acelasi lucru (care vorba aia nu joaca de 2 zile sau 1 an airsoft) atunci totusi eu zic ca exista o problema de aceasta natura. Stiu ca organizatorii probabil nu is de vina, ca doar nu ei au jucat airsoft ci celelalte cluburi insa datorita jucatoriilor te face sa te gandesti daca a 2-a oara se mai merita sa bati drumul pana acolo ca sa patesti la fel. Parerea mea e ca conducerea DAC (probabil impreuna cu celalti) sa le atraga atentia celor de la DTS sa ieie masuri ca sa nu se trezeasca cum ca la urmatorul event de aceasta natura o sa vina doar "10 oameni" si se mira de ce ?
In schimb cat despre noi aici probabil conducerea trebuie sa isi spuna punctul de vedere in legatura cu jucatorii cat de bine am reactionat dar mie unu personal mi-a placut. Am vazut ca aveam oameni amplasati aproape in toate punctele importante. Mai ales omu nostru de baza Huha Smile care numa mi repera si mi arata care pe unde vin ca sa ii elimin. Cred ca cel mai critic moment si pe care am fost pe faza afost atunci cand o mana de inamici ne-a flancat baza pe partea stanga pe dealul acela inalt, insa am fost pe pozitie s-a dat prin statie s-a primit ajutor si au cazut toti la datorie, pentru ca altfel....
Foarte frumos si organizatiei DTS ca ne-a asteptat cu masa calda dupa joc, eu unu eram lihnit de foame. A picat la tanc o masa calda dupa un asltfel de joc. Jos palaria pentru asta.
Stiu ca am scris cam mult, poate nici tot din totul pe care vroiam sa il zic insa ati cerut parerea, asa ca ati primit-o. Very Happy
ovimatrix

Data de inscriere : 11/01/2016
Varsta : 28
Localizare : Hateg

Sus In jos

Mesaj Scris de daktari la data de Lun 27 Mar 2017 - 8:29

ovimatrix , esti scriitor ? (am glumit)
stiti bine ca v-am avertizat de la inceputul jocului ca o sa fie nemuritori(am primit unele informatii). din pacate la orice event existe asemenea specimene. LUCRUL CEL MAI IMPORTANT ESTE SA NU NE TRANSFORMAM SI NOI IN NEMURITORI. adica sa nu facem :daca el nu recunoaste , nu recunosc nici eu...
exista 2 solutii:
1 tragi in el pana recunoaste (tragi la fata)
2 cei care sint loviti dintre noi , isi pun vesta si merg intre ei si observa ce se intampla

ovimatrix , eu deja am raportat organizatorului acest fapt (ca au fost multi nemuritori). problema e cum ii identifici ? m-a intrebat de la ce club erau ? nu am stiut sa ii spun.
daca mai intalniti asemenea nesimtire ordinara , puneti-va vesta pe voi , mergeti la el si intrebati-l de la ce club e si cum il cheama. DOAR ATAT !!! NU VA CERTATI CU EL !!! puteti face asta NUMAI daca sinteti 300% convinsi ca l-ati lovit de mai multe ori (nu o data) si daca aveti si un martor langa voi , care a tras tot in el.
O SA REPET : NU VA CERTATI CU NIMENI PE TEREN !!!
chiar daca e frustrant , nu cred ca trebuie sa ne strice jocul acest fapt. incercati sa faceti cum v-am scris mai sus. e mai bine...
daktari

Data de inscriere : 28/01/2014
Varsta : 48
Localizare : deva

Sus In jos

Mesaj Scris de ovimatrix la data de Lun 27 Mar 2017 - 12:19

Aaa nu, mi-am gresit doar meseria, scriitor trebuia sa ajung Laughing. Nu cred ca am participat cand s-a spus aceasta informatie, cum ca ar fi nemuritori insa vorba ta nici nu se pune in discutie sa procedezi la fel ca ei sau sa te certi pe teren si sa ajungi ca ei. Pai daca ei is cum is, am mai proceda si noi la fel si sa ajungi sa te mai si cerci atunci unde ar mai fi distractia jocului care ne motiveaza sa practicam acest sport in continuare ? ar fi un hous total pe care nu cred ca si-l doreste nimeni. Insa probabil nu trebuie nici delasatori sau nepasatori sa fim, pentru ca cei care practica aceasta "chestie" vad ca nimeni nu zice nimica si apoi o sa creada ca e o "chestie" ok, sa nu zici nimica atunci cand esti lovit. Sincer nu ma asteptam la asa ceva. Adica de alungul jocuriilor am mai auzit pe ici pe colo cate un nemultumit cum ca unii is nemuritori din echipa adversa, dar asta era cate 2-3 cazuri maxim ! cel putin eu rar am dat peste astfel de cazuri si cand am dat probabil s-a datorat chiar faptului ca l-am lovit undeva unde poate chiar nu a simtit bila, dar de la a 2-a deja cand am simtit-o imediat a ridicat mana si s-a declarat lovit. Aaa da, ca am adus in discutie si treaba aceasta. Iarasi un mare minus a fost si faptul ca inamicii cand erau loviti, nici unu dintre ei nu ridica mana sus (ca era clar ca eu ca sniper la distanta nu ii auzeam ca strica "lovit" sau "mort", si sunt convins ca nu erau asa impulsivi ca si Andi sa se apuce sa zbiere lucru acesta Laughing cum ii place lui, de astfel si bun pe raza cat se poate auzi, cat nu...e mana si vesta) si apoi sa puna vesta pe ei. Majoritatea cand ii nimereai aplicau un comportament de retragere moment in care nici nu iti dadeai seama daca e mort sau nu si daca mai are rost sa tragi dupa ei. Ei se intorceau inapoi si abea dupa nu stiu cate secunde dupa ce am apucat 5-7 pasi inapoi, incepeau sa scoata vesta si tu sa realizezi ca de fapt ii lovit. Nu stiu daca voi ati bagat de seama lucru acesta insa fiind pe postul de sniper si la distante ceva mai mari si nu chiar in mijlocul actiunii am avut timp sa observ acest aspect. Cred ca 75% din ei ii observam cum, dupa ce erau loviti nu ridicau mana (de auzit la distanta aia nu ii auzeam) si dupa cateva momente ii vedeam ca scot vesta si o pun in deplasare ce se duceau spre respawn. Pe cand la toti membrii DAC care i-am avut in vizor se striga (in limita glasului disponibil Very Happy ) "LOVIT" si mana era ridicata sus ! ba chiar se ridica in picioare cu mana sus si abea dupa aceea se scotea vesta in multe cazuri stand pe loc pentru ca inamicu sa inteleaga clar semnul de "LOVIT". Ba mai mult la Andi am nimerit cand s-a apucat sa zica de cateva ori puternic "LOVIT" "LOVIT" in timp ce s-a ridicat in picioare si statea pe loc si cu bratu ridicat sus.
Deci dupa cum ai zis si tu Alex, faptu ca sa te certi sau sa faci la fel iasa din discutie. Din punctul meu de vedere decat sa faci asa mai bine stam acasa si nu mai venim la airsoft, ca daca ala face asa, faci si tu o sa iese un haus cu cearta si poate si altceva mai mult ca sigur. Iar eu unu merg la airsoft pentru sport si distractia lui in sine, nu ma duc acolo sa ma cert sau sa fac pe rambo. Ba chiar mai mult de fairplay-ul jocului un sniper cand a dat dupa mine spre ultima fractiune de secunda i-am vazut bila si am ferit capul insa mi-a atins cozorocul de la bonniehat si m-am declarat "lovit". Puteam bine mersi sa continui pentru ca sunt convins ca nu a observat el ca mi-a "ras" cozorocul. Insa a fost bun, a avut o lovitura buna + putin norocoasa BRAVO LUI ! sunt OUT !
Dar dupa cum ziceam, de cand joc asa joc cu asa multi nemuritori nu am intalnit niciodata. Nu stiu daca si voi sunteti de aceeasi parere dar asa multe cazuri de nemurtori intalnite....eu unu personal n-am mai intalnit. Si totul din pacate poate ca se v-a rasfange asupra celor de la DTS pentru ca omu cum o sa gandeasca ? La DTS am dat de ce-i mai multi nemuritori data viitoare nici nu o sa ma mai duc ! dar cand colo cei de la DTS sunt prea putin de invinovatit deoarece nu ei or jucat airsoft, ci ei doar au organizat eventul. Vorba ta Alex, daca nu ai date clare si precise ca ala, ala, ala ii de vina atunci nu rezolvi nimica. Ramai doar cu nemultumirea. Exact ca si cu Mihai. Un membru DAC a facut ce a facut. Dar de fapt lumea nu stia ca el de fapt nici macar nu e memebru DAC. Cum ai zis si tu, lumea v-a zice ca DAC, nu v-a zice ca Mihai din DAC a facut aia. Automat reputatia e patata cand de fapt tu ca club DTS sau DAC nu prea esti de vina cu nimica.
GGFFFÂÂÂ GGFFFÂÂÂÂ roger and out.
ovimatrix

Data de inscriere : 11/01/2016
Varsta : 28
Localizare : Hateg

Sus In jos

Mesaj Scris de dorian la data de Lun 27 Mar 2017 - 12:29

Nu o sa ma refer la aspectele pe care deja le-au mentionat colegii in postarile anterioare, dar o sa subliniez importanta camuflajului si aici ma refer nu doar la echipamentul standard, ci si la fata, maini si replica. Desi vegetatia inca nu e foarte dezvoltata, am fost surprins "placut" de faptul ca desi nu stateam lipit de pamant nu am fost reperat de inamici nici de la 15-20 de m, cand se uitau fix la mine (bineinteles ca nu ma miscam). Cei care nu aveti deja, va recomand sa va procurati forme de camuflare a fetei (vopsea / masca / multifunctionale), manusi si vorbiti cu Daktari pentru vopsitul replicilor. Nu costa mult, iar avantajul pe care il ofera e enorm.
dorian

Data de inscriere : 15/02/2014
Varsta : 40

Sus In jos

Mesaj Scris de floto13 la data de Lun 27 Mar 2017 - 13:06

Am constat cu placere ca nu s-a mai vorbit pe statie fara rost !
floto13

Data de inscriere : 29/01/2014
Varsta : 46

Sus In jos

Mesaj Scris de adita la data de Lun 27 Mar 2017 - 14:58

Nu sa vb prin stație pt că au învățat semnale vizibile! Felicitările mele tuturor lupilor și scorpionilor DAC!
adita

Data de inscriere : 30/01/2014
Varsta : 38

Sus In jos

Mesaj Scris de andi la data de Lun 27 Mar 2017 - 17:10

Fain joc, comunicare faina. Replica mea nu prea da bine la tipul acesta de teren...
andi

Data de inscriere : 07/12/2015
Varsta : 43

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum: