Patrula airsoft 2016

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Patrula airsoft 2016

Mesaj Scris de dorian la data de Lun 4 Iul 2016 - 11:39

Dupa cum s-a observat la mai multe probe au fost probleme cu replicile de la OP-for, asa ca pe viitor, cred ca trebuie luat in calcul sa existe replici de rezerva in teren
dorian

Data de inscriere : 15/02/2014
Varsta : 40
Localizare : Deva

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Re: Patrula airsoft 2016

Mesaj Scris de sensei la data de Lun 4 Iul 2016 - 15:40

alta problema:
frercventa radio a arbitrilor insotitori cu baza ar trebui sa fie alta decat a OPFOR. se auzea in statie la standuri conversatiile celor din ambush.
sensei

Data de inscriere : 30/01/2014
Varsta : 52

Sus In jos

Mesaj Scris de Admin la data de Mar 5 Iul 2016 - 12:09

rog sa posteze aici , in special arbitrii , toate impresiile - pe scurt - despre echipa cu care a fost.
la fel , cei din OPFOR .

Admin
Admin

Data de inscriere : 28/01/2014

Vezi profilul utilizatorului http://airsoftdac.forumgratis.ro

Sus In jos

Mesaj Scris de dorian la data de Mar 5 Iul 2016 - 12:23

Eu cu echipa de la CSABv nu am avut nici un fel de probleme legate de respectarea regulamentului si a indicatiilor /recomandarilor mele ca arbitru. Din punt de vedere al modului cum s-au miscat pe teren, au comunicat bine intre ei, s-au desfasurat bine pentru deplasare, dar mai au putin de lucru la focul de acoperire/flancare/ rostogolire pentru a putea avansa spre liniile inamice. Ca oameni sunt super ok...Smile
dorian

Varsta : 40

Sus In jos

Mesaj Scris de Admin la data de Mar 5 Iul 2016 - 12:43

-baietii de la DTS Drobeta , s-au miscat bine tactic , dar cam prea incet. nu sint destul de "agresivi" , la atacuri au tendinta de a stationa.
-la busola au fost ok.navigatorul dadea directia si pasii , iar cei 5 faceau o linie de 4-5 m intre ei si cautau indiciile.
-la transport VIP , am ramas in urma la vreo 50 m cu TL , ceilalti 5 periind zona la 6-7 m intre ei.a fost ok dar (cred eu) daca treceau de opfor fara sa il vada , ma putea lua din spate
-mai au de lucru destul de mult la TIR(mi-a si spus TL de la inceput ca nu s-au antrenat pt tras la tinta)
-la rezistenta fizica , spre sfarsit, vreo 2 erau cam "pe gata" cu bateriile
-asculta ordinele TL

Admin
Admin

Data de inscriere : 28/01/2014

Vezi profilul utilizatorului http://airsoftdac.forumgratis.ro

Sus In jos

Mesaj Scris de adita la data de Mar 5 Iul 2016 - 23:08

Petroșani se mișcă greoi pe teren,dar flanchează bine,.
-lipsa comunicare între ei,nu prea asculta de TL
-la busola unul indică direcția ceilalți caută indiciul OK
-prea putina voința în unii din echipa,ceea ce duce la neatenție si nervi pentru ceilalți.
-tactica lasă de dorit,noroc cu flăcările.
-la tinta pacifisti,sa nu gaurească hirtia,asta cred că a fost deviza lor.
adita

Varsta : 39

Sus In jos

Mesaj Scris de valirat la data de Mier 6 Iul 2016 - 9:39

Cluj United - Locul I

Echipa foarte bine organizata, cu exceptia team leader-ului (Ciuruș Tudor) care are mici scapari la partea de organizare si initiativa. In multe situatii initiativa a fost preluata de catre Bruma Doroteus.
  Fiecare isi stie postul, ce trebuie sa faca, unde sa se duca si cum sa angajeze inamicul.
   La capitolul snipe (Ciuruș Tudor), as putea zice ca este exceptional, atat din punct de vedere la cum se misca pe teren/camufleaza, cat si nimerire inamic (poate confirma Andrei si Dj Flo cum a decurs actiunea de la ostatec). (la DAC lipseste acest post, am vazut la patrula cat poate sa fie de util un sniper adevarat)
   SAW, la acest capitol colegul care a manuit scula, a facut-o cu maiestrie. Stie cand sa traga, unde sa traga si cat sa traga (Vais Eugen). (scula foarte utila si la DAC, am vazut acum mai de aproape cum te misti pe teren cand ai o ”scuipatoare” pe teren, OP nostrii nu scoteau capul de la cutie, in schimb ei inaintau prin rostogolire)
  Comunicare foarte buna cu arbitrul, buna intre ei ca si colegi, cu exceptia faptului ca in unele cazuri decizia TL era indoielnica si nu sa respectat de catre restul colegilor.
  Mai au de lucrat putin la proba de orientare.

Cat despre DAC, trebuie pe viitor sa stabilim pe ce frecvente se vorbeste (baza, OP, arbitrii, alte terte persoane).
  Un aspect care nu a fost pe placul colegilor de la Cluj si nici pe placul meu, respectiv Profetu (Ludus Legio observator) a fost momentul in care, dupa proba medic, la ambuscada din poienita unde era Andi cu inca un coleg (scuzele mele ca nu am retinut cine), la un moment dat Andi a strigat de doua ori din tufis la Bruma ca la lovit. In acel moment pentru a nu se crea discutii i-am cerut lui Bruma sa isi puna vesta pe el si sa se ridice, pentru a nu crea discutii inutile (nu au avut de pierdut nimic ca si echipa, deoarece nu era proba contorizata, exceptie facand timpul).
  Un alt aspect important il reprezinta modul in care ne-am descurcat ca arbitrii. Sunt ferm convins ca fiecare a arbitrar foarte bine dupa cum sa cuvenit. Pe viitor toti arbitrii trebuie sa parcurga traseul impreuna cu una sau doua persoane din organizare (acelelasi persoane la fiecare arbitru) si sa noteze modul in care se arbitreaza. (aici ramande de discutat daca cu echipa pe teren sau fara). Ulterior notitelor luate de catre persoanele insotitoare o sa fie discutate cu pro si contra imreuna cu toti arbitrii intr-un mod constructiv.

Per total a fost un eveniment frumos (feedback bun de la participanti), de la editie la editie trebuie sa crestem din punct de vedere, profesionalism si orice feedback trebuie tratat ca atare.
valirat

Data de inscriere : 04/08/2015
Varsta : 27
Localizare : Hunedoara

Vezi profilul utilizatorului http://www.valdiaintermanagement.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de sensei la data de Mier 6 Iul 2016 - 9:57

din cate se observa Andi inca mai are probleme cu "nimeritul". subliniez faptul ca nemuritorii si nimeritorii sunt dezagreati cam peste tot. cine crede ca a nimerit pe cineva si nu se da lovit recomand schimbarea zonei de ochire (picioare, fata).
sensei

Varsta : 52

Sus In jos

Mesaj Scris de johnny b la data de Mier 6 Iul 2016 - 14:49

Singura mare problema pe viitor arbitrii sa isi poarte la statii si casca in ureche. Fiecare echipa auzea pe unde se afla cealalta echipa, ba ca unii au trecut de proba ambush busola sau unii sunt la ambush vip deci stiau ce ii asteapta. Statiile erau date cat de cat tare si pe langa arbtru nostru era si cate unu de a lor deci auzea si stia cum sa isi organizeze echipa si ce ii asteapta. Si eu am avut o problema parca la Legiunea 13 Gemina cu "nimeritorii" dar daca el a zis ca nu l-am nimerit asta e. Fair play-ul e pe primul loc
johnny b

Sus In jos

Mesaj Scris de floto13 la data de Joi 7 Iul 2016 - 9:01

Cine are busole de la club sa le aduca la mine.
floto13

Data de inscriere : 29/01/2014
Varsta : 46

Sus In jos

Mesaj Scris de claudiu la data de Joi 7 Iul 2016 - 18:43

Baietii din Legiunea 13 Alba s au descurcat destul de bine,la inceput au mers putin imprastiati dar si au revenit imediat,pe tot traseul nu am avut problem cu ei au respectat regulamentul,s au fastacit putin la proba de busola dar au schimbat navigatorul si a fost totul ok,la proba de ostatec au avut ghinionul sa impuste ostatecul,daca nu il impuscau aveau sanse mari la locul1-2. Dar ca orice echipa mai au putin de munca,in rest sunt toti baieti ok si te poti baza pe ei
claudiu

Data de inscriere : 17/12/2015
Varsta : 35
Localizare : DEVA

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum: