procedura testare aptitudini

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

procedura testare aptitudini

Mesaj Scris de Admin la data de Mar 12 Dec 2017 - 23:34

cititi , analizati , comentati, propuneti

Admin
Admin

Data de inscriere : 28/01/2014

Vezi profilul utilizatorului http://airsoftdac.forumgratis.ro

Sus In jos

Re: procedura testare aptitudini

Mesaj Scris de dorian la data de Mar 12 Dec 2017 - 23:48

PROCEDURA TESTARE APTITUDINI ( Versiunea 1.2)

Testarea de aptitudini v-a consta intr-un numar de probe practice si teoretice, unele generale, iar altele specializate pe categorii de jucatori, dupa cum urmeaza:
          1) Probe generale:
a) tir replica secundara
            -10 popere x 1pct. o bila inspre fiecare poper de la distanta de 6 metri, timpul de executare 15 secunde, se poate repeta o singura data in caz de missfire. Poperul lovit, dar, care ramane in picioare se puncteaza
b) chestionar
           -20 intrebari x 0.50 pct. din ROI-DAC, SB 1.2, comunicare statie, comunicare prin semne, s.a. (tematica se v-a comunica in timp util pe forum)
c) proba pregatire fizica
          -flotari:

-abdomene:

-viteza 50 m:

Nota: Baremele si punctajele pentru probele fizice sunt atasate sub forma de tabel la aceasta procedura
        2) Probe specializate:
In functie de clasa de jucator din care face parte fiecare membru (puscas, DMR, SAW, sniper), se v-a concepe o proba specifica de catre coordonatorul tehnic (Sensei), impreuna cu instructorii (Adita, Andrei, Dorian).

NOTA: Data de desfasurare a testarii de aptitudini se anunta cu 30 de zile in avans, pentru a putea oferi posibilitatea tuturor membrilor sa participe. Daca este necesar se poate stabili o noua data pentru testare, doar pentu cei care din motive obiective nu au putut participa la prima testare.
           Fiecare proba se apreciaza cu note intre 1-10, iar la final se face media, cei care nu participa fiind notati cu 0.

Ultima editare efectuata de catre dorian in Sam 16 Dec 2017 - 12:01, editata de 8 ori
dorian

Data de inscriere : 15/02/2014
Varsta : 40
Localizare : Deva

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Mesaj Scris de Admin la data de Mar 12 Dec 2017 - 23:56

-de ce sa notam cu 1 pe cel care nu participa? daca nu e , e zero...pt ca nu e
-aprecierea cu nota de la 1 la 10 se face la general testare sau la fiecare proba ?
-daca e pt fiecare proba trebuie stabilite niste bareme ,ex: abdomene baieti - pt nota 10 tre sa faci 30. daca faci 21 ce nota ai ?

Admin
Admin

Vezi profilul utilizatorului http://airsoftdac.forumgratis.ro

Sus In jos

Mesaj Scris de susu76 la data de Mier 13 Dec 2017 - 10:32

Din pct meu de vedere, notarea trebuie sa fie clara de la bun inceput, pentru a nu exista discutii uterioare. Exact asa cum a specificat si domnu` Admin, trebuie stiut cate puncte primesti daca faci 7 flotari, 3 abdomene si scoti 25s/100m (asta ca exemplu).
Referitor la intrebarile din comunicare, trebuie avut grija sa existe si un raspuns pentru ele si sa nu fie facute din amintiri. Dau exemplul meu: Am primit la comunicarea prin semne "Retragerea in liniste" - pentru asa ceva nu exista semn, sau cel putin noi nu am invatat asa ceva.
Un alt exemplu de cum se face notarea: daca pe traseu sa zicem ca sunt 7 tinte pe care trebuie sa le lovesti, iar tu vezi sau lovesti doar 3, cate puncte primesti?
Parerea mea, daca conteaza, este ca in momnetul in care se fac niste proceduri, ele trebuie foarte bine gandite si puse la punct pentru ca altfel vor lasa loc de interpretari...
Procedura este o descriere exacta si nu generala a modului cum trebuiesc facute anumite lucruri.
susu76

Data de inscriere : 03/10/2015
Varsta : 41

Sus In jos

Mesaj Scris de dorian la data de Mier 13 Dec 2017 - 11:40

Ai perfecta dreptate Susu,de aia este postata in stadiul de proiect pentru clarificarea tuturor aspectelor.
dorian

Sus In jos

Mesaj Scris de sensei la data de Mier 13 Dec 2017 - 13:19

se va lua in calcul toate aspectele. fiti fara grija.
sensei

Data de inscriere : 30/01/2014
Varsta : 52

Sus In jos

Mesaj Scris de susu76 la data de Mier 13 Dec 2017 - 13:26

Nu imi fac griji, imi exprimam doar parerea.
susu76

Data de inscriere : 03/10/2015
Varsta : 41

Sus In jos

Mesaj Scris de daktari la data de Mier 13 Dec 2017 - 14:23

Tocmai de aceea am scris ca toate procedurile sint supuse citirii, comentarii, completarii. De aceea se doreste implicare maxima.
daktari

Varsta : 48
Localizare : deva

Sus In jos

Mesaj Scris de dorian la data de Mier 13 Dec 2017 - 16:00

Am incercat sa includ in procedura propunerile si observatiile facute pana acum. Va rog RECITITI proiectul.
dorian

Sus In jos

Mesaj Scris de dorian la data de Mier 13 Dec 2017 - 16:11

Pentru chestionar propun sa concepem 50-100 de intrebari cu raspunsuri, care sa fie postate pe forum, iar din acele intrebari se selecteaza in mod aleator 20. Pentru proba specifica, urmeaza sa se stabileasca un traseu cu probe gandite in asa fel incat sa poata fi apreciat cu note intre 1-10.
dorian

Sus In jos

Mesaj Scris de dorian la data de Sam 16 Dec 2017 - 12:05

Am updatat proiectul de procedura cu tabele cu bareme pentru probele fizice, cu categorii de varsta, care au fost preluate de la jandarmeria romana ( sunt bareme pentru angajati, nu bareme de admitere), dar, din discutiile cu Adita, am decis sa decalam categoriile de varsta cu 10 ani, adica pe tabelul nostru, baremele pentru 40 de ani coincid cu cele de 50 ani la jandarmi.
dorian

Sus In jos

Mesaj Scris de floto13 la data de Lun 18 Dec 2017 - 10:09

Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Ati innebunit total! Participam la vreo olimpiada de lupte, haltere, cros, triatlon ? Facem antremente cu tot felul de situatii, strategii, potrivit specificului de joc perfect de acord, dar asa ceva .......... . Nu caram si busteni ?
Dupa toate regulile si obligatiile si toate cele mai si jucam airsoft, sau ne luam antrenor personal ca sa putem veni la club de HOBBY? Very Happy Very Happy Very Happy
floto13

Data de inscriere : 29/01/2014
Varsta : 46

Sus In jos

Mesaj Scris de dorian la data de Lun 18 Dec 2017 - 11:08

Floto partea cu pregatirea fizica a fost una din propunerile aduse de membrii la sedinta, si se pare ca are o oarecare sustinere din partea unora dintre membrii...asa ca o incercam. Probele si baremele sunt ultra usoare pentru nota 5, deci nu e vorba de olimpiade, dar la fel cum facem pregatire pentru alte categorii, e bine sa facem si putina pregatire fizica.
dorian

Sus In jos

Mesaj Scris de adita la data de Lun 18 Dec 2017 - 12:22

astea sunt propuneri si ar fi indicat nu obligaticotriu- propun eu
adita

Varsta : 39

Sus In jos

Mesaj Scris de dorian la data de Lun 18 Dec 2017 - 12:47

Nici nu sunt obligatorii Adita, am discutat deja aspectul asta. Scrie clar in Note ca nu exista un barem minim, dar se intocmeste un clasament. De asta e bine sa citim pana la capat inainte sa ne agitam.
dorian

Sus In jos

Mesaj Scris de daktari la data de Lun 18 Dec 2017 - 13:55

De ce am innebunit total? Stii foarte bine ce efort se depune la un concurs! Stii foarte bine ca ati fost rupti la terminarea traseului. Parca sintem club sportiv, nu? Sau acum e doar hobby? Si, pe de alta parte, cata miscare faceti voi in cursul saptamanii? Nu v-ar prinde bine putina miscare sa va mai dezmortiti oasele? Mie da...
daktari

Sus In jos

Mesaj Scris de floto13 la data de Lun 18 Dec 2017 - 14:28

Da, e bun, eu sunt primul care am nevoie si nu refuz sa fac antrenament fizic dar nu sa nu fie asta o chestie obligatorie pentru ca nu suntem in club niciunul mari sportivi si tre sa facem concurs de cros cu alte cluburi. La probele PARO din pacate s-a facut si proba de cros (Alba - unde nu a mai contat si s-a pierdut specificul probei de orientare si s-a bazat pe cros) si asa grasi si frumosi cum am fost am avut rezultate bune si stii asta de la Alba si Fagaras, anul asta.
floto13

Sus In jos

Mesaj Scris de adita la data de Lun 18 Dec 2017 - 14:48

Aici sunt tot aia 5 cu pareri,altii nu sunt ,eu incep sa cred ca cilalti se abtin, sau au conturile blocate Very Happy ,sau nu ii intereseaza,sau sint de acord,sau da ,sau oricealceva,sau ma apuca risul la bune,deja rid:))))))))))),sau aceste lucruri nu conteaza si ne zbatem degeaba.
adita

Sus In jos

Mesaj Scris de prody-andrei la data de Lun 18 Dec 2017 - 15:42

eu nu am scris nimic deoarecere nu stiu,sincer cat de mult ar ajuta un clasament pe baza de exercitii fizice. eu fac acasa de multi ani daca nu in fiecare zi macar de 3-4 pe saptamana, 5-6 serii de cate 10 flotari, cu gantera de 12kg umpic de brate, cat am chef cand am chef. La airsoft nu ar conta mai mult cat de bine tragi, viteza de reactie, tactica abordata si altele? Conditia fizica-rezistenta-viteza, se fac, din cat stiu eu de la fotbal, din mai multe tipuri de alergari: usoara, sprint, fuleu, fandari si combinatii intre ele pe diferite distante. Deasemenea ca sa-ti mentii conditia fizica la un nivel ridicat trebuie facute zilnic sau minim de 3-4 ori pe saptamana alergari, ea se pierde foarte usor(daca nu alergi 1-2luni) si se dobandeste-redobandeste foarte greu. Asta e doar parerea mea, nu stiu cate e de buna-rea-incompleta e : Ar trebui fiecare sa faca pentru el, flotari-genoflexiuni-abdomene cand are timp/chef/vointa. Iar d.p.d.v. fizic, eu cred ca orice jucator de airsoft poate fi capabil sa alerge 100-200-400m in ritmul specific lui. pace. Aici m-am referit strict la proba pregatire fizica, probele a si b suna bine, zic eu Very Happy
prody-andrei

Data de inscriere : 19/07/2017
Varsta : 26

Sus In jos

Mesaj Scris de dorian la data de Lun 18 Dec 2017 - 15:49

Foarte bine ca ti-ai exprimat un punct de vedere Prody, e bine venit. Ca raspuns la ce ai scris tu iti spun ca de multe ori in cadrul jocurilor de airsoft, si de fiecare data la PARO, ajungi sa faci probele de tir, viteze de reactie, tactica, in timp ce sau imediat dupa o solicitare fizica destul de intensa. De aceea pregatirea fizica afecteaza in mod direct toate aptitudinile sau calitatile unui jucator. Este foarte greu sa tragi la tinta precis cand ai pulsul 200 si simti ca te lasa genunchii de la efort.
dorian

Sus In jos

Mesaj Scris de daktari la data de Lun 18 Dec 2017 - 16:13

in sfarsit. sper ca s-a spart gheata. ar fi binevenite ,mai ales , parerile celor care au participat la PARO si ale celor care au fost la jocuri/antrenamente. ei stiu ce au simtit pe teren ca oboseala sau efort , au vazut si ce pot colegii lor.
asteptam...
daktari

Sus In jos

Mesaj Scris de sensei la data de Lun 18 Dec 2017 - 18:22

nu vreau sa par neaparat contra dar pt mine nu semnifica nimic chestia asta ca proba fizica.
ia ganditi-va la asta:
* pe drum drept tinte puse aleator
*pe o panta lina cu tinte
*pe o panta mai dificila cu tinte
se face proba in timp cat mai scurt cu tragere la tinta-fiecare cu timpul lui. in fiecare luna reluam pt obtinerea unui tip mai bun decat cel anterior, o mai buna coordonare cu tinta.
progresul individual e mai important in acelasi timp imbini conditia fizica cu trasul la tinta, ceea ce mi se pare mai benefic pt activitatea de airsoft.

personal eu nu pot face geno si abdomene dar asta nu inseamna ca performanta ca tragator sau tactician sa fie diminuata. va trebui sa gasim probe care sa ne imbunatateasca conditia fizica odata cu aptitudinile necesare la airsoft. oricum putem vota probele care vor fi. dar as opta pe domeniul airsoft mai mult decat pe atletism.

sa nu uitam totusi varsta, problemele medicale,fete/baieti pt ca difera.
nu ma ajuta cu nimic daca fetele pot/nu pot sa faca proba fizica dar pe teren la joc ma ajuta sa poata trage cot la cot cu baietii sau chiar mai bine.
voi decideti. eu am propus.
sensei

Varsta : 52

Sus In jos

Mesaj Scris de dorian la data de Lun 18 Dec 2017 - 22:34

La PARO Fagaras daca nu ma insel, echipa de baieti a DAC a luat 4 best of la diverse categorii, dar, la clasamentul final, am fost clasati pe locul 2 din cauza timpului total in care s-a desfasurat tot traseul. Daca ne miscam putin mai repede, eram pe locul 1. De asta e importanta conditia fizica. daca eram un club de sah eram de acord ca nu e important cat de repede alergi, dar airsoftul este un sport dinamic, in care chiar conteaza cat de repede ajungi de la punctul A la punctul B, conteaza daca reusesti sa urci un deal in forta, si conteaza si daca poti sa cari un bustean, sau un "ranit" pe brate.
dorian

Sus In jos

Mesaj Scris de floto13 la data de Mar 19 Dec 2017 - 11:01

La Fagars nu am vazut clasamentul final cu detalii si nu pot sa ma pronunt, probabil daca nu mureau vreo doi din echipa si aveam cu 40 de puncte in plus nu mai conta alergatura, si oricum in probe nu poti alerga la viteza pentru ca te trezesti cu bila in frunte.
Buna idea lui Sensei si bine remarcat si de Prody ca daca te intereseaza pregatirea ta fiecare isi face cum vrea pregatirea fizica, dar sa dau testare pentru un clasament unde sa iau locul intai la abdomene si alergare nu e interesant. In orice club sunt si mai sportivi intre ei si altii mai putin si fiecare pe postul lui isi face treaba.
Daca am inteles ideea generala este sa facem miscare si stunci e ok pentru ca nu strica la nimeni, dar nu teste de abdomene, tractiuni si alte cele cu norma. Se poate combina cum zice Sensei si cum am facut si testarea la padure.

Grija cu sarmalele saptamina asta.
floto13

Sus In jos

Mesaj Scris de floto13 la data de Mar 19 Dec 2017 - 11:09

Iar la PARO problema cu alergatura trebuie corectata, pentru ca s-a dovedint prin clasament ca cel care a trecut prin proba rapid si au murit toti au fost aproape sa sufle locul in clasament la cel care a facut proba si a avut doar o pierdere. Probele sunt facute ca sa le faci nu sa le ocolesti, de aceea trebuie marit punctajul la OPFOR.
floto13

Sus In jos

Mesaj Scris de adita la data de Joi 21 Dec 2017 - 9:03

Dorian (am citit ) nimeni nu zice ca nu conteaza conditia fizica.Noi doi am propus un fel de conditie fizica,sensei altul,trebuie doar sa vina ideile si sa luam in calcul care e cea mai buna pt toti.Ideea noastra e buna pt a face diferenta pe plan fizic,dar idee sa lui sensei imi place mai mult deoarece urcind,coborind si tragind la tinta din mers e ok,deplasindu-te in viteza si apoi sa tragi e ok.(astea le in timpinam si la paro).Vorba lui Prody ,conditia fizica a ta o poti face si acasa cu bunavointa si cinstiinta dupa cum considera fiecare.
Asteptam si alte idei!
adita

Sus In jos

Mesaj Scris de dorian la data de Joi 21 Dec 2017 - 10:25

Adita, sunt de acord ca trebuie sa asteptam si sa analizam toate ideile, o sa alegem varianta cea mai buna, care sa fie acceptata de cei care o sa "beneficieze" de ea. Propunerea lui Sensei este foarte buna, nu contest asta, si mie imi place, doar ca din punctul meu de vedere se potriveste mai mult la categoria probelor specializate si oricum trebuie sa tinem cont si de punctul subliniat de Susu, trebuie gasita o modalitate clara de punctare si clasificare. Inainte sa ne putem hotari cred ca propunerile trebuiesc finalizate, adica urci o panta si tragi la tinta nu e un scenariu foarte concret...
dorian

Sus In jos

Mesaj Scris de dorian la data de Joi 21 Dec 2017 - 10:49

dorian

Sus In jos

Mesaj Scris de adita la data de Dum 31 Dec 2017 - 9:23

propunere:
la propunerea lui Dorian cu tabelul este pentru a vedea fiecare la ce nivel de pregatire fizica este,asa se poate contabiliza(nu pica nimeni la aceste teste daca nu ideplinesti baremul).
La aspectul viteza 50m propun sa fie inlocuit cu deplasare rapida (adica sa fugi pe distante scurte)de la un punct la altul,aici pot fi trecute 3 , 4 ...puncte intermediare(distantele dintre puncte sa fie 10m,7m,13m etc) la fiecare punct stai 10 s la sfirsit vezi timpul fiecaruia (asta se face si pe teren in timp ce joci airsoft).
Cred ca si procedura lui Sensei este pentru conditie fizica si le putem pune in practica pe amindoua si alegem una care credem ca ne place( facem o data una si apoi cealalta).
Cei care mai aveti idei va rog sa le expuneti nu fiti zgirciti!
adita

Sus In jos

Mesaj Scris de floto13 la data de Lun 1 Ian 2018 - 9:55

e mai simplu sa le alegem pe amindoua
floto13

Sus In jos

Mesaj Scris de daktari la data de Lun 1 Ian 2018 - 21:26

Un exemplu din ce fac altii. Hai carcotiti...

Training day

*** duminică 7.01.2018 , de la 12.00***

Primii 5 PAX înscriși participă.***
( Exclus Afo Team )
Ce vom face?
- angajarea țintelor de pe loc și din mers
- angajarea țintelor înainte de efort fizic , pe timpul efortului fizic și după efort fizic mediu și intens
- deplasare rapida pe 2 km cu echipamentul de joc pe fizic
- diferite exerciții ce ne vor testa forța , viteza de reacție , rezistenta
Cât vom face?
- minim 3 ore. Garantat ardem calorii.
Cerințe pentru participanți
- să își dorească să facă mișcare
- să aibă un echipament adecvat acțiunii.
- să se știe sănătoși
Echipament: Ținută de murdărit , replică , baterie , bile suficiente , ochelari de protecție , vesta tactică.
Costuri?
- 50 Ron/participant
- taxa include : inchirierea terenului , recuzita , tactical lanch ( 1 MRE + cafea + 1 apă plată +1 ciocolata pentru fiecare participant )
Se poate închiria replica + vestă + ochelari + casca la fața locului
Bile g&g de 0.25= 43 Ron . 1 punga disponibila
Parcarea mașinilor se va face jos , la lac.
Pentru alte detalii , PM / mobil vă rog. Ms
daktari

Sus In jos

Mesaj Scris de dorian la data de Lun 1 Ian 2018 - 21:59

Sunt de acord cu Floto...sa le facem amandoua. Una la probele generale, iar cealalta la probele specializate. Nu e vorba sa facem antrenamente de alergare, flotari, tractiuni la bara samd la antrenamentele / jocurile de airsoft, pregatirea o face fiecare individual. Oricum nu este obligatoriu sa alergi 50 m, daca nu iti place ideea, poti sa te deplasezi "rapid" si sa faci cate pauze vrei. Ideea este sa avem un clasament al aptitudinilor membrilor clubului.
dorian

Sus In jos

Mesaj Scris de dorian la data de Mar 2 Ian 2018 - 11:43

Apropo de carat busteni...Smile
dorian

Sus In jos

Mesaj Scris de george la data de Mar 2 Ian 2018 - 14:18

Unele dintre probe, la anumite categorii de vârstă, coincid cu cele de la FOS. E bine să ai condiție fizică, dar unele sunt un pic prea mult. Părerea mea. Nu imposibile, dar care necesită pregătire fizică serioasă pentru a le îndeplini.
george

Data de inscriere : 14/11/2016
Varsta : 28
Localizare : Simeria

Sus In jos

Mesaj Scris de george la data de Mar 2 Ian 2018 - 16:04

Am recitit in amanunt acum. Eu as propune un fel de traseu aplicativ. Dupa modelul crlui de la admiterea de la MApN. Sau si de la MAI, mai nou. Cu probe care sa-ti solicite toti muschii si care sa fie pliate exact pe activitatea ce o presupune airsoftul. De ex: la traseul militar, ai de aruncat cu 4 mingi de diferite greutati si marimi la poarta. Asta pentru ca in profesie o sa ai de aruncat grenade sau dif. obiecte. Ai de escaladat o lada, pentru ca, la un moment dat, va trebui sa fii in stare sa sari un gard. Samd. E doar o propunere. Insa eu am trecut prin diferite teste sportive, in incercarile de admitere, iar cele de la MApN mi s-au parut cele mai logice pentru viitoarea profesie. Numai bine.
george

Data de inscriere : 14/11/2016
Varsta : 28
Localizare : Simeria

Sus In jos

Mesaj Scris de floto13 la data de Mier 3 Ian 2018 - 11:39

Din cite am inteles e asa: baremele nu sunt obligatorii, faci cit poti si asta e nota si degeaba faci baremul daca nu nimeresti tinta, busola, grenada sau ce mai ai de facut la celelalte testari de aptitudini, se va face o medie.
floto13

Sus In jos

Mesaj Scris de dorian la data de Mier 3 Ian 2018 - 13:01

Penrtu asta sunt antrenamentele, pentru imbunatatirea fiecarui jucator in parte, in functie de aceste testari o sa stie fiecare la ce e cel mai bine pregatit, si la ce are cel mai mult de lucru. Asta e tot. Hai sa gandim pozitiv si sa nu mai punem problema de genul " degeaba poti sa faci aia daca nu poti sa faci aialalta". Au dreptate si cei care spun ca degeaba alergi foarte repede, dar nu nimeresti tinta, la fel si cei care spun ca degeaba tragi perfect, daca nu reusesti sa ajungi pala la locul unde se desfasoara proba.
dorian

Sus In jos

Mesaj Scris de daktari la data de Mier 3 Ian 2018 - 18:26

Laughing
daktari

Sus In jos

Mesaj Scris de floto13 la data de Joi 4 Ian 2018 - 10:45

Very Happy , da Alex ai dreptate, am vazut cum au postat toti aia cu probleme medicale ca sunt prezenti la toate cele. Eu renunt. Cind se voteaza toate cele discutate pe forum astept mesaj ca sa votez si eu in ce categorie vreau sa fiu.
floto13

Sus In jos

Mesaj Scris de floto13 la data de Joi 4 Ian 2018 - 13:27

.... si da, Dorian, am ajuns la finala probei si am castigat finala !
floto13

Sus In jos

Mesaj Scris de adita la data de Joi 4 Ian 2018 - 13:32

Faina gindire Dorian, nu coteaza daca ajungi la final cu puncte multe, important e sa terminam toate probele si sa nu fi obosit. La finala Ludus au contat foarte mult punctele.Dar mai bine cred ca stii ce voi face si nu are rost sa continuam discutia pe sustinerea ideilor.Pace tuturor.
adita

Sus In jos

Mesaj Scris de dorian la data de Joi 4 Ian 2018 - 15:49

Cand am spus eu asta Adita ??? Tot ce am sustinut e ca si conditia fizica e importanta la airsoft. Culmea e ca am discutat cu tine fata in fata, am fost amandoi de acord...inca ziceai sa facem probele mai grele de la o luna la alta, iar acum pui problema ca si cum eu am visat si sunt totat nerezonabil.
dorian

Sus In jos

Mesaj Scris de daktari la data de Joi 4 Ian 2018 - 18:40

Very Happy
daktari

Sus In jos

Mesaj Scris de prody-andrei la data de Vin 5 Ian 2018 - 14:03

nu ar fi ok sa se faca un traseu ca cel de anul trecut de la caprioara(unde am fost multi), iar intre tinte: 10 flotari, apoi intre alte tinte 10 genoflexiuni sau 10 apdomene sau 10 sarituri cu genunchii la piept, aruncare grenada din dif pozitii, mers grabit, tras din alergare, si sa nu mai fie nici un barem? adica doar punctaj, 10 flotari sau 10 geno sau 10apdomene sau 10 sarituri sa fie cate 10 puncte, iar la finalul traseului sprint 50m sau 25m sau 20m-timpul sa conteze doar la total nu efectiv pe sprint. si sa se faca acest traseu 1 data la 2-3 luni, iar la antrenamentele de duminica cam ce am facut pana acu+altele(granada-n-am habar sa arunc inca, tinte lemn-hartie-poper etc)
prody-andrei

Data de inscriere : 19/07/2017
Varsta : 26

Sus In jos

Mesaj Scris de dorian la data de Vin 5 Ian 2018 - 15:44

ba da, e si asta o idee
dorian

Sus In jos

Mesaj Scris de daktari la data de Sam 6 Ian 2018 - 9:06

vad ca asta e cel mai dezbatut subiect. dar cam aceeasi...
ceilalti , chiar nu aveti idei ,pareri ?
credeti ca conteaza antrenamentul fizic ? sau e destul doar sa tragi bine la tinta? spuneti si voi !
am postat mai sus un antrenament care e facut de pala la arad. e destul de hardcore. pentru unii dintre noi e mai greu:varsta,greutatea,probleme medicale. dar haideti sa gasim ceva adecvat tuturor. asta numai daca va implicati...
daktari

Sus In jos

Mesaj Scris de dorian la data de Mier 17 Ian 2018 - 12:11

Am incercat azi de curiozitate sa vad cum ma descurc la flotari si abdomene dupa tabelul din proiect. La categoria mea de varsta.....sunt de nota 10 cheers
dorian

Sus In jos

Mesaj Scris de scorpionu la data de Mier 17 Ian 2018 - 17:48

Varsta ta fiind 60
scorpionu

Data de inscriere : 17/02/2014

Sus In jos

Mesaj Scris de dorian la data de Mier 17 Ian 2018 - 18:49

A mea????? Cum indraznesti??? Eu am 16 ani si sunt virgina...
dorian

Sus In jos

Mesaj Scris de daktari la data de Joi 18 Ian 2018 - 19:53

mergi la olimpiada
daktari